Oddając swój samochód do kasacji często zastanawiamy się jaka będzie jego dalsza droga. Odpowiadając na to pytanie trzeba jednak określić czy stacja demontażu pojazdów wystawiła zaświadczenie o demontażu pojazdu czy też nabył go drogą kupna sprzedaży. W pierwszej z powyższych sytuacji auto jest demontowane, a sprawne części przeznaczane są do dalszej odsprzedaży. W drugim przypadku zwykle cały samochód jest sprzedawany, a nowy nabywca ma pełne prawo do tego, aby się nim poruszać.

Auta, które nadają się do kasacji zwykle przyjmuje skup aut uszkodzonych, co wcale nie oznacza, że nie mogą zgłosić się do takiego miejsca właściciele samochodów sprawnych. Oczywiście też mogą, a skupy bardzo chętnie przyjmują takie pojazdy. Dużym atutem dla posiadaczy aut jest w tym przypadku na pewno gotówka od ręki, która czasem jest potrzebna do wydatków domowych lub tych związanych z nabyciem nowego samochodu.

Jak widać dalsza droga samochodu jest różna a wszystko zależy od tego w jakim jest stanie i do jakiego miejsca zostaje oddane.